Інтеграція підприємливості як ключової компетентності в навчальні програми в Україні

2016-07-09

8-9 липня 2016 р. у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар «Підходи до інтеграції підприємливості як ключової компетентності в навчальні програми в Україні», організований Європейським фондом освіти (ЄФО) у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Львівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.

Метою цього семінару є детальний розгляд українськими експертами Європейської рамки підприємницької компетентності (European Entrepreneurship Competence Framework, EntreComp), а також обговорення варіантів інтеграції рамки до української системи освіти. У семінарі взяли участь експерти в галузі навчальних програм та підготовки викладачів, представники МОН та Федерації роботодавців України.

Учасники обговорили подальші кроки щодо інтеграції підприємливості як ключової компетентності до освітніх стандартів та навчальних програм, а також застосування компетентнісного підходу в навчальному процесі.

Матеріали семінару:

 

Довідково:

Десять років тому Європейська Комісія визначила «Ініціативність та підприємливість» як одну з 8 ключових компетентностей, необхідних усім членам  суспільства,  що  ґрунтується  на знаннях.

8 червня 2016 року Європейським Союзом прийнята «Європейська рамка підприємницької компетентності», – еталонна рамка, яка описує підприємливість  як  компетентність, її  компоненти  у  розрізі  знань,  умінь  та  ставлень, і може використовуватись  як  орієнтир  для  розробки  навчальних  планів  у сфері формального і неформального навчання.  

Європейський фонд освіти (ЄФО) надає підтримку українській системі освіти в експериментальному застосуванні «Європейської рамки підприємницької компетентності». Особливої уваги приділяється впровадженню компетентнісного підходу при формуванні навчальних програм та в підготовці вчителів, а також при створенні сприятливого навчального середовища.