Оцінка попиту на професії, які затребувані на ринку праці

2017-06-07

Дослідження  «Оцінка  попиту  на  професії,  які  затребувані  на  ринку  праці»  пiдготовлено  в рамках проекту «Економiчне і соцiальне вiдновлення Донбасу», що реалiзується Програмою Розвитку ООН в Українi за фiнансової пiдтримки Уряду  Японiї. Виконавцем дослідження є Київський міжнародний інститут соціології.

Дане дослідження виконано аби визначити перелік професій, які користуються найбільшим та стійким попитом на ринку  праці  в  тих  регіонах,  що  прийняли  найбільшу  кількість  внутрішньо переміщених осіб. Дослідження  включало  в  себе аналіз статистики Державної служби зайнятості, контент-аналіз найбільш популярних сайтів працевлаштування, опитування експертів із працевлаштування у цільових регіонах: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Луганська, Одеська, Полтавська, Харківська області та м. Київ.

Завдання дослідження:

  • визначити перелік  професій, що  користуються  найбільшим  попитом  на  ринку  праці в розрізі регіонів України, в яких проживає найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб;
  • описати динаміку попиту на  професії, що користуються найбільшим попитом на ринку праці в цільових регіонах, для визначення професій, на які існує стабільний попит;
  • визначити,  яких  компетенцій  не  вистачає  пошукачам  відповідних  професій  для зайняття наявних вакансій;
  • сформувати  рекомендації  щодо  змісту  короткотермінових  навчальних  заходів,  які дозволяють отримати професії та компетенції, на які існує попит на ринку праці.

З результатами можна ознайомитись за посиланням