Відсутність загального бачення розвитку професійної освіти гальмує її реформу

2018-02-01

Відсутність загального бачення розвитку професійної освіти гальмує її реформу. Такі думки звучали з боку експертів та представників ЄС в Україні на зустрічі 31 січня 2018 р., організованої Представництвом ЄС в Україні. Експерти відмітили необхідність скорішого розроблення Стратегії розвитку професійної освіти в Україні, що особливо є важливим напередодні започаткування масштабного проекту підтримки реформування сфери професійної освіти з боку ЄС, яке має розпочатися з наступного року.

Ще наприкінці 2017 р. Керівник Програм співробітництва Бeренд де Гроот чітко дав зрозуміти  представникам влади, що розроблення зазначеної стратегії та нового профільного закону про професійну освіту є обов’язковими умовами підтримки змін у професійній освіти з боку ЄС.

«Питання не тільки, вірніше не стільки у відсутності Стратегії, - зазначив Директор Інституту Родіон Колишко, - питання в тому, щоб Стратегія розвитку професійної освіти узгоджувалася з концепцією нової української школи і з подальшими змінами у вищій освіті, що є важливим для дотримання принципів безперервності та поступовості освіти».

Серед інших питань, що є важливими для реформування професійної освіти, з боку експерта були названі:

  • Оновлення змісту освіти на основі професійних стандартів;
  • Започаткування системи професійних кваліфікацій та відповідного органу, уповноваженого на формування і реалізацію державної політики у цій сфері;
  • Необхідність започаткування національної обсерваторії спостереження за розвитком ринку праці;
  • Формування замовлення на підготовку кваліфікованих робітників виключно на реальних показниках стану регіонального ринку праці та з урахуванням економічних і соціальних пріоритетів розвитку регіонів.

Наступна зустріч з планування розвитку сфери професійної освіти відбудеться 22 лютого 2018 р. і буде присвячена обговоренню проекту Стратегії реформування професійної освіти в Україні.