Підтримуємо Укрзалізницю на шляху розроблення професійних стандартів

2019-05-23

22 травня 2019р. Директор Інституту професійних кваліфікацій Родіон Колишко взяв участь у нараді АТ «Укрзалізниця», присвяченій початку робіт з  розроблення професійних стандартів.

«Можна лише вітати такий системний підхід, який демонструє Укрзалізниця на шляху розроблення професійних стандартів з 2018р. Укрзалізниця першою розробила та затвердила професійний стандарт за робітничою професією за новою методикою, затвердженою у 2018р., і сьогодні 6 з 9 затверджених професійних стандартів, що розміщені у Реєстрі Міністерства соціальної політики України, розроблені Укрзалізницею», зазначив у своєму виступі Родіон Колишко.

Сьогодні започаткована робота з розроблення чергових 6 з 23 запланованих на 2019 рік професійних стандартів з наступних професій: Бригадир (звільнений) з поточного утримання й ремонту колій та штучних споруд, Електромонтер тягової підстанції, Машиніст електропоїзда, Оглядач вагонів, Оператор дефектоскопного візка, Сигналіст.

Незважаючи на те, що всі ці професії мають першочергове застосування на підприємствах Укрзалізниці, частину описаних трудових функцій, виділених професійних компетенцій можна і слід використовувати під час роботи над професійними стандартами в інших сферах.

Під час зустрічі, Родоін Колишко провів тренінг з питань виділення трудових функцій, їх наповнення трудовими діями та професійними компетентностями.

Нам приємно відзначити, що робота з Укрзалізницею триває вже другий рік поспіль й експерти Інституту були залучені до розроблення перших професійних стандартів Укрзалізниці.