Укрзалізниця планує утворити центр оцінювання кваліфікацій

2019-05-24

Вчора, 23 травня 2019р. відбулось засідання робочої групи, мета якої визначити шляхи та можливості для утворення в структурі АТ «Укрзалізниця» нової структури – центру оцінювання (підтвердження) професійних кваліфікацій.

Формально така можливість у заінтересованих суб’єктів є з 2013р., коли в національне правове поле було введено порядок підтвердження результатів неформального навчання за робітничими професіями.

Незважаючи на визначення уповноваженого органу та відносно оперативне формування нормативної бази ініціатива не отримала широкого поширення і сьогодні реалізується в трьох центрах (Одеський та Рівненський центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості та професійно-технічне училище 33 м. Києва) за однією професією – кухар. За словами Наталії Василенко, Державного експерта Міністерства соціальної політики України, кількість людей, які підтвердили таким чином відповідну кваліфікацію з 2016 р. не перевищує 200.

З одного боку це не велика цифра, але відносно незначний ефект не зупиняє  сьогодні представників  крупного бізнесу, серед яких одним з лідерів є Укрзалізниця, впевнено впроваджувати ці практики сьогодні.

В планах Укрзалізниці утворити центр, який буде обслуговувати працівників УЗ в сфері підтвердження результатів неформального навчання за тими професіями, за якими сьогодні здійснюються роботи з розроблення професійних стандартів.