Відбулось експертне обговорення проекту змін Національної рамки кваліфікацій

2020-01-24

За ініціативи Національного агентства кваліфікацій 23 січня 2020 року відбулась зустріч експертів з метою обговорення змін Міністерства освіти і науки України до Національної рамки кваліфікацій, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України № 1341 від 23 листопада 2011 року.

На думку МОН, зміни продиктовані необхідністю приведення у відповідність Національної рамки кваліфікацій до вимог Закону України «Про освіту», які були прийняті 18 грудня 2019 року Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/392-20#n349 ).

Безумовним позитивом запропонованих змін є приведення кількості рівнів Національної рамки кваліфікацій до кількості Європейської рамки кваліфікацій. Втім, на думку Директора Інституту професійних кваліфікацій Родіона Колишка, який брав участь у зустрічі, цього не достатньо якщо у заінтересованих сторін є не лише бажання виконати умови законодавства, що змінилось, а зробити рамку дієвим інструментом гармонізації вимог ринку праці та можливостей системи освіти. «Рамка не має служити виключно інтересам системи освіти і «бачити» лише освітні кваліфікації, як сьогодні виглядають запропоновані зміни, має бути забезпечена можливість співвіднесення з відповідними рівнями раки кваліфікацій професійних кваліфікацій», зазначив Родіон Колишко.

На думку експерта, особливо важливим це завдання стає в контексті необхідності розроблення закону України «Про Національну систему кваліфікацій», який мав би бути представлений Верховній Раді України ще у березні 2018 року. «Саме законом про НСК має визначатися глосарій термінів, статус та функціонал Національного агентства кваліфікацій, процедурні аспекти розроблення та реалізації професійних стандартів і стандартів оцінювання».