COVID-безробітні України: хто вони?

2020-11-25

Зменшення зайнятих внаслідок пандемії COVID-19 торкнулося більшість країн світу, проте в різних країнах вочевидь звільняли по-різному.

Не маючи поки що досліджень структури звільнених під час пандемії на регіональному (європейському, наприклад) чи світовому ринку праці, Інститут професійних кваліфікацій зробив власний детальний аналіз звільнених в Україні у період з листопада 2019 по вересень 2020 року, оскільки, на нашу думку, уповільнення економічного розвитку в Україні почалось саме в жовтні – листопаді 2019 року.

Виявилося, що найбільш типовий COVID-звільнений України це:

жінка до 30 років, що отримує заробітну плату до 5 тис. грн. на місяць та працює у наступних сферах:

  • «Державне управління й оборона; обов'язкове соціальне страхування»
  • «Охорона здоров'я та надання соціальної допомоги»
  • «Переробна промисловість».

В цілому дослідження скорочень за період листопад 2019 – вересень 2020 свідчить про вкрай незбалансоване звільнення працівників за гендерною ознакою: кількість жінок, які втратили роботу за час карантину (267,2 тисяч осіб) перевищує кількість чоловіків, які втратили роботу (188,5 тисяч осіб) на 78,8 тисяч осіб.

Детальну інформацію по регіонам можна знайти на сайті «Кваліфікаційна мапа України» в розділі «Прогнозування на ринку праці: загальні тенденції на ринку праці».

Детальну інформацію за видами економічної діяльності можна знайти на сайті «Кваліфікаційна мапа України» в розділі «Прогнозування на ринку праці: загальні тенденції на ринку праці».