Розпочинається робота з розроблення сучасних професійних кваліфікацій

2020-12-10

У рамках реалізації проекту  EU4Skills («Кращі навички для сучасної України») розпочався компонент, присвячений розробленню професійних кваліфікацій. Зазначений компонент реалізується за сприяння Агентства з питань освіти Фінляндії (EDUFI).

За словами експерта з питань кваліфікацій Т. Ахокаса, розроблення кваліфікацій у Фінляндії є професійною діяльністю. «Підготовка кваліфікаційних вимог, які включають назву кваліфікації, сферу спеціалізації, склад кваліфікації (обов’язкові та необов’язкові модулі), обсяг модулів, вимоги до професійної компетентності та критерії оцінювання здійснюється тристоронніми експертними групами».

Основними складовими професійних кваліфікацій є модулі, яких у Фінляндії розроблено понад 3000. «Модулі професійних кваліфікацій у Фінляндії фактично є схожими на юніти (units), які використовуються у кваліфікаційній системі країн Британської Співдружності», - зазначає Директор Інституту професійних кваліфікацій Родіон Колишко, який брав участь в експертному обговоренні, - «Саме ці модулі, юніти мають бути основою підходу, який має використовуватися для формування сучасних професійних кваліфікацій в Україні відповідно до юніт-підходу, який наш Інститут пропагує вже декілька років».

Довідково: Компонент із розроблення професійних кваліфікацій Проекту EU4Skills орієнтований на створення 100 комплектів стандартів, які мають включати в себе професійний та освітній стандарти, а також кваліфікаційний стандарт, який фактично і є основою для розроблення кваліфікацій. Наразі визначено 20 професій, для яких першочергово мають бути розроблені зазначені комплекти стандартів.