Конференція Міністрів з питань вищої освіти

2015-05-18

14-15 травня 2015 року в м. Єреван (Вірменія) відбулася дев’ята Конференція Міністрів, які відповідають за вищу освіту в країнах Європейського простору вищої освіти (учасницях Болонського процесу).

Під час конференції визначено основні пріоритети розвитку співпраці в рамках Болонського процесу до 2018 року, серед яких: покращення якості та відповідності вищої освіти, готовності випускників до працевлаштування; розширення доступу до вищої освіти, зокрема в контексті демографічних змін, міграції та військових конфліктів; а також впровадження погоджених раніше в рамках Болонського процесу структурних реформ вищої освіти.

Ухвалено нові Стандарти і рекомендації щодо забезпечення якості вищої освіти в Європейському просторі вищої освіти, Європейські підходи до забезпечення якості спільних програм вищої освіти, а також нова версія Довідника користувача ЄКТС.

Також, відбулася презентація Звіту щодо імплементації положень Болонського процесу; Білорусь стала 48 країною-учасницею Болонського процесу.

Учасники також підкреслили важливість включення кваліфікацій короткого циклу вищої освіти до національних рамок кваліфікацій, впровадження програм короткого циклу вищої освіти, моніторингу працевлаштування та кар’єрного зростання  випускників, визнання попереднього навчання з метою доступу до програм вищої освіти та присвоєння кваліфікацій, підтримки мобільності студентів і викладачів, зокрема з регіонів, в яких відбуваються військові конфлікти тощо.

За результатом конференції прийнято Єреванське комюніке.

Наступна конференція Міністрів відбудеться у Франції у 2018 році.  

Матеріали конференції на сторінці http://bologna-yerevan2015.ehea.info/pages/view/documents