Семінар "Національна система кваліфікацій Республіки Білорусь – сутність та призначення"

2015-06-19

18-19 червня 2015 року директор Інституту професійних кваліфікацій Родіон Колишко як експерт Європейського фонду навчання взяв участь у семінарі «Національна система кваліфікацій Республіки Білорусь – сутність та призначення».

Метою семінару було представлення звіту «Сучасний стан і механізми реалізації системи кваліфікацій в Республіці Білорусь», який комплексно описав поточний стан системи кваліфікацій, що склалася у Республіці Білорусь, а також перспективи трансформації цієї системи до такої, що базується на розроблених професійних стандартах та відповідає розвитку кваліфікаційних систем у більше ніж 120 країн світу.

Даний звіт є результатом інтенсивної роботи із білоруськими партнерами, серед яких Інститут праці Міністерства праці та соціального захисту РБ, Республіканського Інституту професійної освіти РБ, навчальних закладів та соціальних партнерів.

Одним з висновків звіту є необхідність формування Національної системи кваліфікацій РБ не тільки відповідно до потреб і завдань поточного стану розвитку економіки республіки, але й враховуючи наступний етап її розвитку, що може супроводжуватися інтеграційними процесами у ЄВРАЗЕС, демографічними змінами у РБ, зміною економічних пріоритетів. У цих умовах Національна система кваліфікацій повинна стати міцною допомогою людині, суспільству, державі, бізнесу у визначенні пріоритетів навчання, поєднанні вимог ринку праці та результатів навчання, сучасних кваліфікацій тощо.