Уряд ініціює розроблення Стратегії формування державного замовлення на підготовку кадрів

2015-07-31

Мінекономрозвитку разом із заінтересованими сторонами виконавчої влади, за участю об’єднань та організацій роботодавців, науково-дослідних інститутів, що проводять дослідження ринку праці та трудових відносин, опрацьовує питання щодо розроблення Стратегії формування державного замовлення на підготовку фахівців, науково-педагогічних та робітничих кадрів.

Наразі слід визнати, що модель формування державного замовлення на підготовку фахівців, науково-педагогічних та робітничих кадрів, що збереглася із певними модифікаціями з радянських часів, не витримує жодної критики. Вона перетворилася на підтримку часто неконкурентних навчальних закладів та не орієнтована на формування здорового конкурентного середовища серед постачальників навчальних послуг. Також слід визнати, що з ідеологічної точки зору модель не орієнтована на задоволення саме державних потреб. А задля виконання своєї основної місії – бути «засобом державного регулювання задоволення потреб економіки та суспільства у кваліфікованих кадрах» - як задекларовано у Законі України «Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів», не вистачає сучасних та ефективних інструментів прогнозування динаміки попиту на робочу силу.  

З метою підвищення ефективності фінансування професійної освіти необхідно критично переглянути підходи до управління фінансами, особливо щодо формування та розподілу державних витрат на підготовку кадрів. Запрошуємо долучитися до роботи з розроблення зазначеної Стратегії. Пропозиції просимо надсилати на електронну адресу garmash@fru.org.ua