Заключна конференція проекту PRIME

2015-09-18

17 вересня 2015 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась конференція, присвячена завершенню проекту Європейського фонду освіти «PRIME: Прогнозування впливу реформ у сфері професійно-технічної освіти»....

У заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки, Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Європейського фонду освіти, Представництва Європейського Союзу в Україні, Федерації роботодавців України, міжнародні та національні експерти, а також представники департаментів та управлінь освіти і науки обласних державних адміністрацій та м. Києва.

На конференції представлено проміжні результати реалізації проекту «PRIME» в Україні: багатовимірний сценарій заходів у сфері фінансування, кадрової політики, мережі навчальних закладів, законодавства та комунікацій; критерії для оцінювання потенційних ризиків та вигод; аналіз прогнозованого впливу таких заходів.

Пропонуємо до Вашої уваги матеріали конференції:

Оптимізація мережі навчальних закладів професійно-технічної освіти:

Результати оцінювання впливу заходів:

Довідково: PRIME (Projecting Reform Impact in Vocational Education and Training) – пілотний проект Європейського фонду освіти, головна мета якого – прогнозування впливу реформ у сфері професійної освіти та підготовки робітничих кадрів. Методологія проекту базується на поетапному процесі, який дозволяє провести зіставлення варіантів заходів, спрямованих на визначення проблем, та визначити, котрий з них міг би сприяти досягненню таких цілей у найкращий можливий спосіб. Першочерговою метою впровадження методології PRIME в Україні є сприяння державним органам влади в пошуку найкращого плану дій у сфері оптимізації мережі навчальних закладів професійної освіти.

PRIME реалізується у трьох пілотних регіонах – Дніпропетровській, Вінницькій областях та у місті Києві та включає три фази: аналітичну, фазу оцінювання та операційну фазу.