Огляд практик реалізації навчання на робочому місці в Україні

2015-11-05

4 листопада у приміщенні Федерації роботодавців України відбулася зустріч експертів з обговорення проекту доповіді із розвитку практик навчання на робочому місці (Work-based learning, WBL).

У заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки, Міністерства соціальної політики, Державної служби зайнятості, Управління професійної освіти Київської міської державної адміністрації, професійно-технічних навчальних закладів, роботодавців, організацій роботодавців та професійних спілок.

Зустріч проведено з метою обговорення у колі професіоналів проекту доповіді із аналізом практик реалізації навчання на робочому місці в Україні, підготовлену національним експертом Європейського фонду освіти, директором департаменту розвитку трудового потенціалу та корпоративної соціальної відповідальності Федерації роботодавців України Родіоном Колишко.

Під час заходу обговорювалися практики реалізації навчання на робочому місці в Україні, перешкоди та виклики на шляху їх ефективного впровадження, можливі стимули для підтримки механізмів навчання на робочому місці у сфері професійної освіти та новації щодо їх нормативного регулювання.

Запрошуємо долучитися до обговорення проекту доповіді. Пропозиції і зауваження просимо надсилати на адресу: rodion.kolyshko@fru.org.ua (Родіон Колишко) до 13 листопада цього року:

 

Довідково:

Розширення можливостей і шляхів для популяризації концепції навчання на робочому місці (Work-based learning, WBL) визначено як одне з ключових завдань політики професійної освіти в ряді країн Східної Європи з тим, щоб підвищити привабливість і актуальність професійної освіти, підвищити конкурентоспроможність випускників системи професіної освіти на ринку праці.

У світлі цього пріоритету, Європейський Фонд Освіти (ЄФО) ініціював на початку 2015 року разом з партнерами зі Східної Європи та Казахстану трирічний проект, спрямований на аналіз поточної ситуації із впровадженням практик WBL в партнерських країнах, а також на розробку і впровадження політики підтримки механізмів WBL в сфері професійної освіти в країнах Східної Європи та Казахстані.

В рамках реалізації проекту підготовлено огляд практик реалізації WBL в Україні, який потребує обговорення у колі професіоналів, пов’язаних із практиками навчання на робочих місцях.

Проект, як очікується, призведе до напрацювання загальних і окремих для кожної країни рекомендацій.