Семінар "Кваліфікації у сфері навчання впродовж життя"

2015-12-14

10 грудня 2015 року в Київському національному університеті імені Т. Шевченка відбувся семінар "Кваліфікації у сфері навчання впродовж життя", присвячений питанням професійних кваліфікацій.  

Організатори семінару – Європейський фонд освіти у партнерстві з Радою Європи, Представництвом Європейської Комісії в Україні, Британською Радою в Україні, Міністерством освіти і науки України, Міністерством соціальної політики України, Інститутом професійних кваліфікацій.

У заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства соціальної політики України, Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Державної служби зайнятості, наукових установ, вищих і професійно-технічних навчальних закладів, професійних асоціацій, роботодавців, організацій роботодавців, міжнародні експерти та представники заінтересованих організацій Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Молдови, Грузії.

Під час семінару представлено огляд існуючих поза системою формальної освіти кваліфікацій в Україні, досвід щодо формування системи професійних кваліфікацій у Великобританії та Туреччині.

В робочих групах обговорювалися питання становлення системи професійних кваліфікацій, зокрема:

  • присвоєння професійних кваліфікацій шляхом зовнішнього оцінювання та визнання результатів як формального, так і неформального навчання відповідно до вимог професійних стандартів;
  • використання часткових кваліфікацій при організації навчання на робочому місці;
  • визнання кваліфікаційних вимог професійних асоціацій, присвоєння кваліфікацій за регульованими професіями.

За результатами семінару учасники відзначили необхідність систематизації досвіду у сфері професійних кваліфікацій в Україні; утворення окремого органу для формування та розвитку системи професійних кваліфікацій; визнання кваліфікацій, здобутих шляхом неформального навчання та досвіду роботи, як рівноцінних кваліфікаціям формальної освіти.

Пропонуємо до Вашої уваги матеріали семінару:

Презентації:

Матеріали семінару: