Проект СКМ з розробки сучасних професійних стандартів - "Паспорт професії"

2015-10-15

У 2011 році компанія СКМ у рамках програми "Сучасна освіта" ініціювала проект з розробки сучасних професійних стандартів - "Паспорт професії".

Партнерами проекту виступили Міністерство освіти і науки, Британська Рада, Конфедерація роботодавців України й аналітичний центр «БЕСТ».

В рамках проекту розроблено 8 професійних стандартів у галузях металургії (майстер конверторного виробництва, інженер конвертерного виробництва), енергетики (інженер-електрик в енергетичній сфері), журналістики (журналіст мультимедійних засобів масової інформації, редактор мультимедійних засобів масової інформації), вугільній галузі (інженер-електромеханік гірничий).

З урахуванням вимог розроблених в рамках проекту професійних стандартів переглянуто відповідні стандарти вищої та професійно-технічної освіти, у навчальний процес пілотних навчальних закладів упроваджено програми виробничої практики для студентів та стажування викладачів базових навчальних закладів на підприємствах.

Проект став першим досвідом створення професійних стандартів, а на їх основі освітніх стандартів і програм підготовки, а також сприяв утворенню галузевих рад, першою з яких стала галузева рада з розроблення професійних стандартів і стратегії розвитку професійних кваліфікацій  Федерації металургів України.