Професійна підготовка кваліфікованих робітників з використанням елементів дуальної системи навчання

2015-10-22

Проект «Професійна підготовка кваліфікованих робітників з використанням елементів дуальної системи навчання» відбувається за підтримки Міністерства освіти і науки України, Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України,  Федерації роботодавців України, Інституту професійних кваліфікацій та у партнерстві з Фондом імені Фрідріха Еберта.

Загальна мета проекту – впровадження принципів дуальної освіти в системі професійної підготовки кваліфікованих робітників.

Строки та етапи проведення проекту: початок – 2015 рік/ завершення – 2018 рік.

Очікувані результати проекту:

  • розроблено проекти нормативних документів щодо організації навчально-виробничого процесу на основі дуальної системи навчання.
  • розроблено методичні рекомендації стосовно створення робочих навчальних планів, програм навчальних модулів та дисциплін на основі дуальної системи навчання.
  • підготовлено педагогічні працівники професійно-технічних навчальних закладів та структурних навчальних підрозділів підприємств щодо організації навчально-виховного процесу на основі дуальної системи навчання.
  • впроваджено нові експериментальні програми підготовки кваліфікованих робітників за дуальною системою у пілотних професійно-технічних навчальних закладах ресторанного бізнесу (за професією «Кухар»), будівництва (за професією «Маляр») та машинобудування (за професією «Токар»).

Після завершення проекту відбудеться оновлення робочих навчальних планів, програм навчальних модулів та дисциплін на основі дуальної системи навчання за визначеними напрямами професійної підготовки.

Детальніше про проект:

Засідання робочих груп:

Засідання координаційної робочої групи (22.10.2015)