EN UA
@

Оцінка попиту на професії, які затребувані на ринку праці

07 червня 2017
Оцінка попиту на професії, які затребувані на ринку праці

Дослідження  «Оцінка  попиту  на  професії,  які  затребувані  на  ринку  праці»  пiдготовлено  в рамках проекту «Економiчне і соцiальне вiдновлення Донбасу», що реалiзується Програмою Розвитку ООН в Українi за фiнансової пiдтримки Уряду  Японiї. Виконавцем дослідження є Київський міжнародний інститут соціології.

Дане дослідження виконано аби визначити перелік професій, які користуються найбільшим та стійким попитом на ринку  праці  в  тих  регіонах,  що  прийняли  найбільшу  кількість  внутрішньо переміщених осіб. Дослідження  включало  в  себе аналіз статистики Державної служби зайнятості, контент-аналіз найбільш популярних сайтів працевлаштування, опитування експертів із працевлаштування у цільових регіонах: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Луганська, Одеська, Полтавська, Харківська області та м. Київ.

Завдання дослідження:

  • визначити перелік  професій, що  користуються  найбільшим  попитом  на  ринку  праці в розрізі регіонів України, в яких проживає найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб;
  • описати динаміку попиту на  професії, що користуються найбільшим попитом на ринку праці в цільових регіонах, для визначення професій, на які існує стабільний попит;
  • визначити,  яких  компетенцій  не  вистачає  пошукачам  відповідних  професій  для зайняття наявних вакансій;
  • сформувати  рекомендації  щодо  змісту  короткотермінових  навчальних  заходів,  які дозволяють отримати професії та компетенції, на які існує попит на ринку праці.

З результатами можна ознайомитись за посиланням