EN UA
@

Представники Федерації роботодавців України взяли участь у міжнародній конференції

09 грудня 2014
Представники Федерації роботодавців України взяли участь у міжнародній конференції

3-5 грудня 2014 року делегація Федерації роботодавців України брала участь у конференції «Регіональний вимір Туринського процесу в країнах Східного партнерства», яка була проведена Європейським фондом навчання у Тбілісі, Грузія, за підтримки Європейської комісії.

Конференція зібрала представників сфери професійної освіти з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України.

Основним акцентом конференції був прогрес, який здійснили країни-учасниці Туринського процесу. Зокрема, в Україні досягнуто певного прогресу у сфері якості професійної освіти завдяки системному залученню Федерації роботодавців України до аналізу кваліфікаційних складових освітніх стандартів професійно-технічної освіти (довідково – у 2014 році ФРУ разом з МОН України опрацювало 80 проектів стандартів професійно-технічної освіти; у 2011 – 2013 роках – було опрацьовано 150 проектів стандартів).

Директор департамент розвитку трудового потенціалу та КСВ Родіон Колишко, доповідаючи на конференції від робочої групи, яка займалася обговоренням питання щодо підвищення ефективності співпраці між роботодавцями та сферою освіти, зазначив, що «основними драйверами розвитку співпраці між роботодавцем і навчальним закладом має бути органічне поєднання дуального навчання, аналізу ринку праці та інституційної структури підтримки такої співпраці. Роботодавець повинен бути мотивованим працювати з системою формальної освіти, в іншому випадку він знайде додаткові можливості для пошуку кадрів поза неї і тоді втрачає держава і система формальної освіти».

В рамках візиту до Грузії делегація ФРУ відвідала партнерську організацію роботодавців у Грузії – Асоціацію роботодавців Грузії (Georgian Employers Association).

Представники Федерації роботодавців України зробили презентацію вітчизняного досвіду реалізації соціального діалогу з Міністерством освіти і науки України у сфері вдосконалення системи професійних кваліфікацій. Як зазначив Заступник Голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко, співпраця з Міністерством освіти не виникає за один день. «Представлений результат – це досвід більш ніж 6-ти річної щоденної співпраці та постійного пошуку компромісів» - наголосив Олексій Мірошниченко.

В результаті візиту представників ФРУ між Асоціацією роботодавців Грузії та представниками Міністерства освіти та науки Грузії має розпочатися майбутня плідна співпраця.

 

Матеріали української делегації