EN UA
@

Конференція з питань забезпечення якості освіти

16 грудня 2014
Конференція з питань забезпечення якості освіти

12 грудня 2014 р. за ініціативи Інституту професійних кваліфікацій та підтримки Британської Ради в Україні, Європейського фонду освіти, Ради Європи відбулася міжнародна конференція «Інституційні аспекти забезпечення якості системи освіти України».

В конференції взяли участь представники органів державної влади, соціальних партнерів, організацій професійного самоврядування, вищих і професійно-технічних навчальних закладів, а також представники Національної академії педагогічних наук, Британської Ради в Україні, Європейського фонду освіти, міжнародні експерти.

Основним питанням конференції було питання розбудови системи забезпечення якості вищої та професійної освіти в Україні. Під час заходу представлено міжнародний досвід формування органів із забезпечення якості, зокрема функціонування Агенції із забезпечення якості вищої освіти у Великобританії та становлення систем забезпечення якості вищої освіти в країнах Балтії.

Учасники підкреслили, що одним з найбільш актуальних питань імплементації нового Закону України «Про вищу освіту» стає питання організації системи внутрішнього забезпечення якості в навчальному закладі, готовності вищих навчальних закладів відповідати новим вимогам щодо забезпечення якості вищої освіти. 

У сфері професійної освіти, учасники підкреслили важливість закріплення положень щодо забезпечення якості професійної освіти на законодавчому рівні, делегування повноважень на регіональний рівень. Важливим залишається визначення органу у сфері забезпечення якості професійної освіти на національному рівні. 

У своїй презентації директор Інституту професійних кваліфікацій Родіон Колишко представив аналіз системи професійних кваліфікацій в Україні та можливі сценарії її розвитку. Першим сценарієм вважається визначення органу регулювання системи професійних кваліфікацій (утворення Агентства з питань професійних кваліфікацій, уповноваження одного з існуючих центральних органів виконавчої влади), натомість другий варіант розвитку подій полягає у розвитку державно-приватного партнерства у сфері освіти через делегування повноважень по розвитку системи професійних кваліфікацій уповноваженій професійній громадській організації.

В результаті конференції учасниками підкреслено, що першочерговим завданням формування нової агенції із забезпечення якості вищої освіти в Україні має стати забезпечення її функціонування у відповідності до європейських стандартів і рекомендацій, а також важливість розвитку системи професійних кваліфікацій як основи забезпечення якості у сфері професійної освіти.

Пропонуємо до вашої уваги матеріали конференції для ознайомлення