EN UA
@

Затверджено Порядок розроблення, затвердження та перегляду професійних стандартів

24 січня 2015
Затверджено Порядок розроблення, затвердження та перегляду професійних стандартів

23 січня 2015 року СПО роботодавців на національному рівні підтримав ініціативу Федерації роботодавців України щодо встановлення загальних вимог до процедур розроблення, затвердження, введення в дію та перегляду професійних стандартів.

Затвердження Порядку є результатом майже річної роботи групи фахівців за підтримки Федерації роботодавців України, до складу якої увійшли представники членських організацій ФРУ, Інституту професійних кваліфікацій, професійних бізнес-об’єднань, суб’єктів господарювання, наукових установ.

Даний порядок узагальнив практику розроблення професійних стандартів, що склалася в Україні з часу розроблення перших проектів професійних стандартів у 2011 році в рамках спільної ініціативи роботодавців, Міністерства освіти і науки України та компанії СКМ (System Capital Management). Важливість цієї роботи підтверджується також суспільним запитом на професійні стандарти, зумовленим прийняттям Закону України «Про вищу освіту» та розробленням нових редакцій законів про освіту та про професійно-технічну освіту.

Інститут забезпечуватиме ведення Репозиторію професійних стандартів, який міститиме інформацію про розроблені професійні стандарти, роботу з розроблення проектів професійних стандартів, нормативну та методологічну базу, що сприятиме подальшій роботі з розроблення нових професійних стандартів.

З текстом Порядку можна ознайомитися тут.

Закликаємо  заінтересованих суб’єктів до роботи з розробки професійних стандартів!