EN UA
@

НАДС презентувало доповідь про стан професійного навчання державних службовців

24 травня 2019
НАДС презентувало доповідь про стан професійного навчання державних службовців

23 травня 2019р. на засіданні Координаційної ради з питань професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників і заступників, посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко представив першу доповідь про стан професійного навчання державних службовців.

Ґрунтовний документ охопив не лише поточний стан з системою професійного навчання відповідних категорій посадових осіб, але й проаналізував історичний шлях становлення нової системи (яка була затверджена Урядом лише на початку цього року).

За словами Костянтина Ващенка, система намагається відійти від принципу «урівняння» навчання всіх всьому, натомість більше надає можливостей безпосередньо замовникам освітніх послуг (органам, посадовим особам) визначати потребу у навчанні та підвищенні кваліфікації, натомість визначати їх не відштовхуючись від власних уподобань, а відповідно до наявних потреб відповідного органу управління чи території.

Важливим є також орієнтація на формування вільного ринку освітніх послуг, який би не передбачав монопольного чи домінуючого положення одного чи кількох провайдерів освітніх послуг.

Критично важливим в цих умовах є питання якості наданих освітніх послуг, чому також приділялася увага під час засідання. На думку члена Координаційної ради, Директора інституту професійних кваліфікацій Родіона Колишка, одним з ключових інструментів забезпечення якості навчання є наявність розроблених професійних стандартів, які почалися розроблятися Національним агентством України з питань державної служби в минулому році. «Важливим є не зупинятися на цьому шляху і розширювати перелік професійних стандартів, наявність яких є критично важливим для формування галузевої рамки кваліфікацій», зазначив Родіон Колишко.