EN UA
@

Продовжується робота над Стратегією розвитку професійної освіти до 2023 року

29 жовтня 2020
Продовжується робота над Стратегією розвитку професійної освіти до 2023 року

28 жовтня 2020р. відбулось чергове засідання робочої групи з опрацювання проекту Стратегії розвитку професійної (професійно-технічної) освіти до 2023 року та плану заходів з її реалізації. Участь у роботі над проектом взяв Директор Інституту  Родіон Колишко.

Дана стратегія розробляється у дусі Концепції реалізації державної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти «Сучасна професійна (професійно-технічна) освіта» на період до 2027 року» і зумовлена наявністю нових глобалізаційних викликів, що постали перед сучасною системою освіти в Україні протягом останніх років і суттєво впливають на якість професійної (професійно-технічної) освіти, зокрема: зміна енергетичної парадигми та запровадження раціональних моделей споживання і виробництва; цифрова економіка; орієнтація на стале економічне зростання, повну та продуктивну зайнятість і гідну працю; забезпечення якісної освіти та можливості навчання впродовж життя; пріоритетність інновацій; досягнення ефективного управління системою професійної освіти тощо.

Робота над проектом Стратегії та Планом заходів з її реалізації триває. Найбільш дискусійними сьогодні представляються питання межі автономії закладів професійної освіти, запровадження моделей інноваційного розвитку мережі, взаємодія з регіональними радами професійної освіти, управління системою формування регіонального й державного замовлення на підготовку робітничих кадрів.