EN UA
@

Пілотне дослідження ринку праці в Одесі

23 квітня 2021
Пілотне дослідження ринку праці в Одесі

21 квітня 2021 р. експерти Інституту професійних кваліфікацій провели зустріч з керівництвом Одеської обласної державної адміністрації. Під час зустрічі команда ІПК представила попередній звіт виконання дослідження відповідності показників регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів потребам ринку праці Одеської області, передбачений Меморандумом про впровадження пілотного проєкту між Міністерством освіти і науки України, Одеською обласною державною адміністрацією та Інститутом професійних кваліфікацій, укладений 19.02.2021 р.

Як зазначив Віцепрезидент Інституту Сергій Притоманов, дослідження має на меті проведення аналізу ринку праці області, його ємності та можливостей системи професійної освіти з метою формування «максимально практичних рекомендацій для відповідних підрозділів ОДА, відповідальних за формування й фінансування регіонального замовлення. Наразі звіт містить аналіз відповідності професій, за якими навчаються у закладах професійної (професійно-технічної) освіти актуальним потребам ринку праці, та рекомендації щодо збільшення чи зменшення обсягів набору».

Як зазначив директор департаменту освіти і науки Одеської ОДА Олександр Лончак, «визначено професії щодо яких є сенс розпочати підготовку у відповідності до потреб ринку праці, а також ті професії, які втрачають актуальність і тому необхідно скорочувати обсяг замовлення. Загалом досліджувалось 66 професійних назв робіт. Отримані результати допоможуть забезпечити регіональний ринок кваліфікованими робітничими кадрами».  

На думку Директора Інституту Родіона Колишка, представлений звіт не є фінальним продуктом пілоту. «Головне не лише провести аналіз та підготувати звіт, для нас головне подивитись наскільки рекомендації, що ми напрацьовуємо разом з Департаментом освіти і науки обласної адміністрації, є життєздатними і втілюються у життя під час формування та реалізації регіонального замовлення у цьому році», зазначив Родіон Колишко.

Сторони домовились, що команда експертів Інституту професійних кваліфікацій найближчим часом проведе презентацію звіту та рекомендацій Регіональній раді професійної (професійно-технічної) освіти Одеської області.