EN UA
@

Утворено робочу групу з опрацювання законопроєктів у сфері Національної системи кваліфікацій

23 червня 2021
Утворено робочу групу з опрацювання законопроєктів у сфері Національної системи кваліфікацій

За рішенням Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 18.06.2021р. утворено робочу групу з опрацювання до другого читання законопроєкту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування Національної системи кваліфікацій (реєстр. № 4147).

Зазначений законопроєкт намагається врегулювати окремі положення функціонування окремих складових Національної системи кваліфікацій та внести термінологічні уточнення. Разом з тим, на думку експертів Інституту, цей законопроєкт (разом з альтернативним, що має аналогічну назву за реєстрац. № 4147-1) не має на меті комплексного регулювання функціонування Національної системи кваліфікацій. Прикро, що законопроєкт 4147 взагалі намагається прибрати з Закону України «Про освіту» положення, відповідно до якого такий комплексний законопроект має бути розроблений та поданий (відповідно до прикінцевих положень ЗУ «Про освіту» - до березня 2018р.).

«Сподіваємось, що робоча група розгляне пропозиції до законопроєкту не лише з формальної точки зору, а спробує розібратися у причинах необхідності комплексного регулювання системи кваліфікацій», - зазначає директор ІПК Родіон Колишко.

Експерти Інституту готові працювати над вдосконаленням законодавства у сфері регулювання Національної системи кваліфікацій.