EN UA
@

Розроблення сучасних кваліфікацій для авіаційної сфери

25 червня 2021
Розроблення сучасних кваліфікацій для авіаційної сфери

25 червня 2021р. за ініціативи Національного авіаційного університету (НАУ) та під головуванням заступника Голови Державіаслужби Ігоря Зелінського відбулася нарада, присвячена розроблення нових професій для потреб авіації України. Мова йде про введення до Класифікатору професій, пов’язаних із управлінням та експлуатацією безпілотних апаратів.

За словами заступника Голови Державіаслужби Ігоря Зелінського сучасна авіація дуже потребує спеціалістів з керування безпілотними апаратами, особливо дистанційних пілотів, про які мова йде у законопроєкті «Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо удосконалення законодавчого врегулювання у сфері безпілотних повітряних суден цивільної авіації», проте під час унормування кваліфікаційних вимог до таких професій мають бути дотримані інтереси всіх суб’єктів ринку для того, щоб зробити таке регулювання максимально охоплюючим та необтяжливим.

Представники НАУ коротко описали освітні потреби в цій сфері, зазначивши, зокрема, на необхідності комплексного підходу до введення нових професій до Класифікатору, не обмежуючись виключно дистанційними пілотами, зазначаючи, що для коректної експлуатації безпілотних повітряних суден, крім дистанційних пілотів, необхідно також дистанційний командир, інженер з технічного обслуговування та оператор цільового навантаження, які разом мають складати дистанційний льотний екіпаж безпілотного апарату.

Директор Інститут професійних кваліфікацій Родіон Колишко, присутній на засіданні групи як експерт у сфері кваліфікацій, коротко поінформував присутніх про останні тенденції у змінах Національної системи кваліфікацій, зокрема, про ситуацію із законопроєктом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування національної системи кваліфікацій» (реєстр. №4147), яким, зокрема, передбачається внесення змін у функціонування Класифікатору професій.

Учасники робочої групи домовились провести низку консультацій на робочому рівні з метою узгодження номенклатури змін до Класифікатору професій та основи для визначення їх кваліфікаційних вимог з урахуванням положень чинного законодавства та міжнародних документів у сфері регулювання авіації.