EN UA
@

Формування регіонального замовлення

29 червня 2021
Формування регіонального замовлення

Інститут професійних кваліфікацій напередодні завершення процесу формування регіональних замовлень на підготовку робітничих кадрів провів дослідження відповідності показників регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів потребам ринку праці декількох областей, в тому числі Львівської та Чернігівської з метою надання рекомендацій щодо оптимального використання коштів обласних бюджетів на фінансування регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітничих кадрів.

Висновок:

  • структура регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітничих кадрів Львівської області впродовж 2018-2020 років приблизно на 46 відсотків відповідає потребам ринку праці області;
  • структура регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітничих кадрів Чернігівської області впродовж 2018-2020 років приблизно на 70 відсотків відповідає потребам ринку праці області.

Загальні висновки для всіх областей України: регіональне замовлення формується департаментами (управліннями) освіти і науки обласних, Київської міської держадміністрацій без детального (за професіями) урахування потреб ринку праці в області та відповідає цим вимогам лише частково.

Політика децентралізації у сфері освіти (підготовка кваліфікованих кадрів) з точки зору бюджетного фінансування призвела до появи, починаючи з 01 січня 2018 року, у місцевих бюджетах областей та обласних центрів (як правило) окремих бюджетних програм «Підготовка кадрів професійно-технічними закладами та іншими закладами освіти» (код КПКВК МБ 0611110).

Аналізуючи дані, отримані впродовж 2018 – 2019 років, експертами Інституту професійних кваліфікацій були виділені основні показники ефективності формування та виконання державного замовлення на підготовку кваліфікованих робітничих кадрів в регіонах.

За цими показниками Інститутом професійних кваліфікацій були визначені рейтинги регіонів (областей) в Україні с точки зору фінансування регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів.

В цьому рейтингу Львівська область займає 1 місце, а Чернігівська область - 20 місце.

Більш детальна інформація за посиланням.