EN UA
@

Розпочалась робота над законопроєктом 4147

08 вересня 2021
Розпочалась робота над законопроєктом 4147

7 вересня 2021р. відбулась перша робоча група з опрацювання проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування національної системи кваліфікацій».

«Законопроєкт, направлений на регулювання окремих аспектів функціонування Національної системи кваліфікацій, не вирішує питання оформлення цієї системи в комплексі. На нашу думку, необхідно прийняти базовий закон, який визначає  загальну архітектуру НСК, а потім регулювати окремі її особливості, тим більше, що деякі такі «особливості» можуть зруйнувати Національну систему кваліфікацій», -зазначив  Родіон Колишко, Директор Інституту професійних кваліфікацій.

Так, експерти до певних загроз, які можуть дисбалансувати Національну систему кваліфікацій, відносять нові терміни, які можуть з’явитися у законодавстві (зокрема, прирівняння «професії» та «виду діяльності»), дискримінаційні умови розроблення та затвердження професійних стандартів, надання професійним стандартам невластивих їм функцій (зокрема, основи для визначення рівня оплати праці).

 

Додатково: у Верховній Раді України зареєстровано два законопроєкти «Про Національну систему кваліфікацій» (реєстрац. №№ 3859 та 3850-1), які мають на меті комплексне регулювання формування та функціонування Національної системи кваліфікацій. Незважаючи на те, що вони були розроблені та зареєстровані у Верховній Раді України ще у 2020р., уповноважені комітети Верховної Ради їх не розглядали.