EN UA
@

Засідання Платформи громадянського суспільства

29 вересня 2021
Засідання Платформи громадянського суспільства

27 вересня 2021 року відбулося Десяте двостороннє засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС.

У рамках засідання ПГС було обговорено загальний прогрес в імплементації Угоди про Асоціацію, до якого долучилися:

  • Майкл Зіберт, Директор з питань Росії, Східного партнерства, Центральної Азії, Регіональної співпраці та ОБСЄ, Європейська служба зовнішніх зв’язків;
  • Георг Циглер, Заступник керівника групи Єврокомісії з підтримки України;
  • Сергій Терешко, Заступник Представника України в ЄС.

Також Платформою після тривалих та іноді важких дискусій була прийнята Спільна декларація Платформи громадянського суспільства, яка закріпила оцінку експертним середовищем стану виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та вкотре наголосила на необхідність більш тісної співпраці органів Асоціації з Платформою.

Також Платформа заслухала та обговорила дві тематичні доповіді: щодо впливу пандемії COVID-19 на зростання бідності та на вразливе населення в Україні, а також щодо викликів в імплементації Глави 23 Угоди про асоціації, з окремим фокусом на сільську молодь і на цифрові й зелені навички.

Підготовку співдоповіді щодо викликів в імплементації Глави 23 Угоди про асоціації, з окремим фокусом на сільську молодь і на цифрові й зелені навички забезпечував Координатор Робочої групи 6 Української сторони Платформи громадянського суспільства, Директор Інституту професійних кваліфікацій Родіон Колишко. За його словами: «Цифрові та «зелені» знання та навички сьогодні розглядаються практично нерозривно і є надзвичайно актуальними в контексті змін у системі організації економічного, соціального та суспільного життя внаслідок пандемії COVID-19. На жаль, ми бачимо відставання України в плані розуміння, визначення та закріплення відповідних навичок у системі освіти, що особливо відчувається сільською молоддю».

Родіон Колишко виловив подяку співдоповідачці з боку сторони ЄС, пані Татьяні Бабраускене, Старшій експертці з розвитку людського капіталу Європейського фонду освіт (ETF) пані Сірії Тауреллі, членам Робочої групи 6, які надали необхідний матеріал та підтримку під час підготовки доповіді.