EN UA
@

Оновлення переліку професій загальнодержавного значення

01 грудня 2021
Оновлення переліку професій загальнодержавного значення

30 листопада 2021р. відбулось перше засідання робочої групи з оновлення переліку професій загальнодержавного значення, підготовка за якими здійснюється за кошти державного бюджету.

Під час зустрічі учасники обговорювали методичні підходи до формування зазначеного переліку, джерела даних та документи, що слід брати до уваги під час формування та перегляду переліку професій загальнодержавного значення.

Від імені Інституту професійних кваліфікацій у засіданні взяли участь та виступили з коментарями і пропозиціями Віцепрезидент ІПК Сергій Притоманов та  Директор ІПК, Голова Ради з розвитку професійних кваліфікацій при Торгово-промисловій палаті України Родіон Колишко.

Довідково.

Робочу групу з оновлення переліку професій загальнодержавного значення, підготовка за якими здійснюється за кошти державного бюджету, утворено на виконання абзацу третього пункту 5 Протокольного рішення засідання Ради з питань розвитку професійної (професійно-технічної) освіти, утвореної відповідно до Указу Президента України від 30.03.2021 № 130 «Про пріоритетні заходи щодо розвитку професійної (професійно-технічної) освіти», яке відбулося 6 вересня 2021 року.

Перелік професій загальнодержавного значення, підготовка за якими здійснюється за кошти державного бюджету, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 р. № 818. Початковий перелік професій загальнодержавного значення включав 19 професій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 95 було внесено зміни до постанови № 818, якими перелік професій загальнодержавного значення розширено до 25 професій.