EN UA
@

Вебінар з питань організації діяльності кваліфікаційних центрів

11 травня 2022
Вебінар з питань організації діяльності кваліфікаційних центрів
6 травня 2022р. відбувся вебінар «Кваліфікаційні центри: інструмент для підтвердження кваліфікацій та визнання самоосвіти». Участь у вебінарі взяв Директор Інституту професійних кваліфікацій Родіон Колишко.

Під час вебінару представниками Національного агентства кваліфікацій були представлені правові та організаційні засади утворення та діяльності кваліфікаційних центрів, а також окремі аспекти проведення процедур підтвердження результатів навчання. Враховуючи те, що практики проведення ані акредитації кваліфікаційних центрів, ані підтвердження кваліфікацій за новими правилами в Україні ще немає, дискусія обмежилася виключно теоретичними аспектами цих видів діяльності. На думку експертів Інституту, практичне застосування правових норм, які регулюють діяльність кваліфікаційних центрів, стикнеться з низкою практичних аспектів, які не в повній мірі врегульовані у чинній нормативній базі.

Окрему увагу учасників вебінару викликала інформація з боку представників Національного агентства кваліфікацій щодо розроблення проєкту Постанови Кабінету Міністрів України щодо спрощення процедур проведення акредитації кваліфікаційних центрів в умовах воєнного стану. За словами представників НАК, основною відмінністю від діючого (проте неапробованого) порядку акредитації буде відсутність акредитаційної експертизи – тобто процедури підтвердження наданих документів організацією-здобувачем статусу кваліфікаційного центру, яка проводиться експертами НАК. На думку експертів Інституту зазначені ініціативи, враховуючи відсутність акредитованих кваліфікаційних центрів в Україні та відповідної практики, можуть бути небезпечними для ринку праці, оскільки суттєво послаблюють контроль уповноваженого органу за процесом акредитації кваліфікаційних центрів. Також учасники вебінару звернули увагу на відсутність зазначеного проєкту у відкритому доступі.