EN UA
@

Skills Lab новини

Skills Lab новини

16.01.2023 Зустрічі експертів Skills Lab

Серія регулярних зустрічей експертів Skills Lab розпочинається 19 січня 2023р. тематичним заходом, присвяченим використанню аналізу текстової інформації для аналізу потреб та пропозицій у навичках.

Зустріч розпочнеться презентацією методології аналізу відповідної текстової інформації для автоматизованого виділення необхідних для працевлаштування компетентностей , розробленої дослідниками Університету Пізи. За більш детальною інформацією щодо проблематики рекомендуємо звертатися за посиланням https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0040162522003936

22.12.2022 Друге засідання Skills Lab Україна

22 грудня 2022р. відбулось друге засідання національної команди проекту Skills Lab Україна. Зокрема, у засіданні взяли участь представники Національного агентства кваліфікацій, всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців, профспілок, експертних громадських організацій.

У ході засідання учасники обговорили плани роботи Skills Lab Україна на першу половину 2023р. Зокрема, була підтримана ідея провести у другій половині березня 2023р. регіональну зустріч членів Skills Lab Східне Партнерство з метою обговорити питання необхідних для відновлення країн, що постраждали внаслідок збройних конфліктів, навичок та компетентностей.

Серед інших планів члени Skills Lab Україна озвучили необхідність більш глибоко подивитися на шляхи набуття та формування «м’яких» навичок, питання довіри до результатів аналізу експертними організаціями національного ринку праці, використання органами влади результатів досліджень неурядових організацій, активізацію діяльності галузевих рад тощо.

10.11.2022 Проведено зустріч учасників Skills Lab Україна.

В ній взяли участь представники Національного агентства кваліфікації, Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України ім. М.В. Птухи, представники об’єднань організацій роботодавців, закладів освіти та експертних організацій.
Розпочинаючи зустріч, координатор проєкту Європейського фонду освіти Skills Lab Eastern Partnership Родіон Колишко, зокрема, зазначив, що «Аналіз розвитку ринку праці та вплив зовнішніх та внутрішніх чинників на його розвиток, формування кваліфікацій, адаптація навичок та компетентностей до мінливих змін вимог ринку праці дедалі більше впливають на конкурентоздатність будь-якої економіки світу. Враховуючи те, що Україна, особливо сьогодні потребує якісних та достовірних досліджень, вкрай важливо зібрати фахівців цього напрямку заради обміну інформації та координації їх дій.»
Учасники домовились налагодити регулярний обмін інформації про події у сферах дослідження ринку праці, прогнозів його розвитку, особливостей формування кваліфікацій, навичок та знань, в  яких члени мережі будуть брати участь.

09.11.2022 Стартував проєкт Skills Lab Eastern Partnership

8 листопада 2022р. були проведені перші установчі зустрічі з представниками Грузії та Вірменії проєкту Європейського фонду освіти (ЄФО) «Лабораторія навичок країн Східного Партнерства». Метою започаткування Лабораторій навичок є групування та координація діяльності дослідницьких організацій у сферах аналізу та прогнозування  ринку праці та  розвитку сучасних навичок та кваліфікацій.
На 9 та 10 листопада заплановані зустрічі з представниками Молдови, Азербайджану та України.
За результатами цих зустрічей планується створення 5 лабораторій навичок у відповідних країнах, які  мають утворити Регіональну лабораторію країн Східного Партнерства, серед завдань якої буде проведення регіональних досліджень тенденцій розвитку ринку праці, аналіз причин та наслідків впливу різних чинників на формування та розвиток кваліфікацій та навичок.
Координатором проєкту «Лабораторія навичок країн Східного партнерства» є Родіон Колишко, Директор Інституту професійних кваліфікацій.

08.11.2022 Он-лайн економіка: нові реалії найближчого майбутнього

7 листопада 2022р. в рамках діяльності мережі експертів з аналізу вмінь та навичок Європейського фонду освіти (ETF Skills Lab Network of Experts) відбувся вебінар «Нові форми організації праці та он-лайн економіка (platform work) в країнах, що розвиваються, і країнах з перехідною економікою».
Захід був присвячений результатам дослідженням та інноваційній методології, яка використовується для кількісного визначення та аналізу масштабів дистанційної роботи за допомоги онлайн платформ (platform work), зокрема впливу такої організації праці на розвиток навичок та попит на них.
В рамках першої сесії було присвячено в цілому поняттю організації праці за допомоги онлайн платформ, особливо, в країнах з перехідною економікою. Зокрема, були представлені  останні дослідження ЄФО про нові форми роботи в країнах Східного партнерства та Західних Балканах, онлайн-інструмент (Gigmetar), розроблений Центром дослідження публічної політики в Сербії для опису географії цифрової та дистанційної роботи в Сербії та Південно-Східній Європі тощо.
Друга сесія була присвячена досвіду Індії в організації онлайн платформ та гіг-проектів та нещодавній робочий документ Інституту Брейгеля, в якому досліджується, як дані з онлайн-платформ можна використовувати для розробки корисного прогнозу щодо вимог до навичок і потреб у навчанні.
Від України у вебінарі взяв участь Родіон Колишко, Координатор проекту ЄФО «Лабораторія навичок в країнах Східного Партнерства».