EN UA
@

Skills Lab новини

Skills Lab новини

10.11.2022 Проведено зустріч учасників Skills Lab Україна.

В ній взяли участь представники Національного агентства кваліфікації, Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України ім. М.В. Птухи, представники об’єднань організацій роботодавців, закладів освіти та експертних організацій.
Розпочинаючи зустріч, координатор проєкту Європейського фонду освіти Skills Lab Eastern Partnership Родіон Колишко, зокрема, зазначив, що «Аналіз розвитку ринку праці та вплив зовнішніх та внутрішніх чинників на його розвиток, формування кваліфікацій, адаптація навичок та компетентностей до мінливих змін вимог ринку праці дедалі більше впливають на конкурентоздатність будь-якої економіки світу. Враховуючи те, що Україна, особливо сьогодні потребує якісних та достовірних досліджень, вкрай важливо зібрати фахівців цього напрямку заради обміну інформації та координації їх дій.»
Учасники домовились налагодити регулярний обмін інформації про події у сферах дослідження ринку праці, прогнозів його розвитку, особливостей формування кваліфікацій, навичок та знань, в  яких члени мережі будуть брати участь.

09.11.2022 Стартував проєкт Skills Lab Eastern Partnership

8 листопада 2022р. були проведені перші установчі зустрічі з представниками Грузії та Вірменії проєкту Європейського фонду освіти (ЄФО) «Лабораторія навичок країн Східного Партнерства». Метою започаткування Лабораторій навичок є групування та координація діяльності дослідницьких організацій у сферах аналізу та прогнозування  ринку праці та  розвитку сучасних навичок та кваліфікацій.
На 9 та 10 листопада заплановані зустрічі з представниками Молдови, Азербайджану та України.
За результатами цих зустрічей планується створення 5 лабораторій навичок у відповідних країнах, які  мають утворити Регіональну лабораторію країн Східного Партнерства, серед завдань якої буде проведення регіональних досліджень тенденцій розвитку ринку праці, аналіз причин та наслідків впливу різних чинників на формування та розвиток кваліфікацій та навичок.
Координатором проєкту «Лабораторія навичок країн Східного партнерства» є Родіон Колишко, Директор Інституту професійних кваліфікацій.

08.11.2022 Он-лайн економіка: нові реалії найближчого майбутнього

7 листопада 2022р. в рамках діяльності мережі експертів з аналізу вмінь та навичок Європейського фонду освіти (ETF Skills Lab Network of Experts) відбувся вебінар «Нові форми організації праці та он-лайн економіка (platform work) в країнах, що розвиваються, і країнах з перехідною економікою».
Захід був присвячений результатам дослідженням та інноваційній методології, яка використовується для кількісного визначення та аналізу масштабів дистанційної роботи за допомоги онлайн платформ (platform work), зокрема впливу такої організації праці на розвиток навичок та попит на них.
В рамках першої сесії було присвячено в цілому поняттю організації праці за допомоги онлайн платформ, особливо, в країнах з перехідною економікою. Зокрема, були представлені  останні дослідження ЄФО про нові форми роботи в країнах Східного партнерства та Західних Балканах, онлайн-інструмент (Gigmetar), розроблений Центром дослідження публічної політики в Сербії для опису географії цифрової та дистанційної роботи в Сербії та Південно-Східній Європі тощо.
Друга сесія була присвячена досвіду Індії в організації онлайн платформ та гіг-проектів та нещодавній робочий документ Інституту Брейгеля, в якому досліджується, як дані з онлайн-платформ можна використовувати для розробки корисного прогнозу щодо вимог до навичок і потреб у навчанні.
Від України у вебінарі взяв участь Родіон Колишко, Координатор проекту ЄФО «Лабораторія навичок в країнах Східного Партнерства».